KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14652153
nr 1465 2153
Jalmari Ruokokoski
(1886-1936), Finland
Etsning, Signerad, daterad 1924. Bildmått: 26x22cm, yttermått inklusive ram: 47x42cm
Jalmari Ruokokoski, finländsk bildkonstnär född i Sankt Petersburg 1886, död i Helsingfors 1936.
Utrop:
500 kr
måndag 2 maj 2022
kl 18:05:18
Jalmari Ruokokoski
Läs mer om Jalmari Ruokokoski